Ogród Botaniczny w Gołubiu jest otwarty dla zwiedzających w okresie od 1 kwietnia do 31 października, codziennie
w godzinach 10-18. Wstęp jest odpłatny. Istnieje możliwość zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem, dotyczy to głównie grup zorganizowanych.
Zwiedzanie indywidualne- spacer po Ogrodzie wyznaczonymi ścieżkami.
Zwiedzanie z przewodnikiem- prezentacja najważniejszych kolekcji Ogrodu oraz zagadnień z zakresu biologii i ekologii roślin, dostosowanych do potrzeb grupy.
Czas zwiedzania- około 60 minut.
"Rośliny z epoki dinozaurów oraz inne osobliwości"- podczas tego spaceru uczestnicy spotkają gatunki z epoki dinozaurów, relikty, endemity, poznaja ich cechy morfologiczne oraz historię. Niewątpliwie dużą atrakcją jest napotkanie wolemii szlachetnej (Wollemia nobilis)- gatunek ten został odkryty w 1994 roku nieopodal Sydney, jego odkrycie należy do największych osiągnięć botaniki XX wieku. Uczestnicy spotkają również inne roślinne osobliwości, m.in. te do niedawna znane tylko ze skamieniałości. czy też rośłiny o wyjątkowcyh właściwościach użytkowych i leczniczych.
" Rośliny chronione oraz zagrożone wyginięciem w kolekcji Gołubieńskiego Ogrodu Botanicznego”- najważniejsza ścieżka dydaktyczna Ogrodu, niecodzienna możliwość poznania w jednym miejscu bardzo cennych gatunków , często nie występujących już w środowisku naturalnym: endemitów, reliktów, gatunków chronionych Rozporządzeniem Ministra Środowiska, gatunków Polskiej Czerwonej Księgi Roślin. Ścieżka obejmuje również gatunki objęte Konwencją Waszyngtońską (gatunków tych nie wolno przewozić przez granice państw), Konwencją Berneńską oraz cenne gatunki sieci Natura 2000. W Ogrodzie można napotkać zarówno gatunki chronione w Polsce, jak i na świecie. Podczas spaceru poruszony zostaje temat ochrony gatunków oraz wpływu zmian klimatycznych na światową florę.
" Na zdrowie! Ziołowy zakątek- rośliny lecznicze"- poznanie wielu gatunków roślin leczniczych i użytkowych, zastosowania
w medycynie i w kuchni. Rozróżnianie gatunków po zapachu, kształcie liści i kwiatach. Właściwości wielu gatunków.
Czas zwiedzania- około 1 godziny
* grupy powyżej 30 osób dzielimy.
2.Warsztaty botaniczne połączone ze zwiedzaniem (+przewodnik):
Czas zajęć: 120 minut.
Liczebność grupy: około 20 osób, grupy powyżej 30 osób dzielimy.
Możliwe jest również zorganizowanie ogniska na terenie Ogrodu.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów!
Telefon kotaktowy: 58 684 36 08, kom. +48 600 872 501
Uwaga! Bezpośrednie połączenia kolejowe z Trójmiasta: https://www.pkm-sa.pl/